mate1993 Creative Commons License 2013.06.15 0 0 126038

Az előbb picit siettem, úgyhogy most leírom a problémát részletesebben. Adott egy Sandisk cruzer blade 8 gb-os pendrive, erre szeretnék bootolható windows hét telepítőt rakni. Korábban csináltam már ilyet windows 7 és diskpart használatával, most azomban xp-ről vagyok kénytelen ezt megoldani. A pendrive azóta már volt formázva, sőt bootollható linux is volt már ezen a pendrive-on, így a partíciós tábla is volt már törölve. Lényeg a lényeg, a pendrive-n lévő partíció most nem aktív, és sajnos az xp-ben lévő diskpart egyáltalán nem látja a pendrive-t. A select volume paranccsal ugyan ki tudom választani a meghajtóbetűjel alapján, a partíciókat viszont ekkor sem látom. A dologban az a szép, hogy a most meglévő partíciót törölni se tudom a beépített lemezkezelő (diskmgmt) használatával, kizárólag a formázás és meghajtóbetűjelváltoztatás opciók elérhetők. Akkor sem működik a bootolás, ha a bootsect.exe /nt60 e: parancs használatával a bootszektort a pendrive-ra írom. Újraformázást követően sem elérhető a partíció megjelölése aktívként opció. Sajnos a biosok többsége csak aktívként megjelölt partícióról hajlandó bootolni.
Üdv:
Máté

Előzmény: Törölt nick (126030)