Hedi09 Creative Commons License 2013.05.30 0 0 43298

Sziasztok!

 

Bár nem tartozik szorosan Bulgáriához a téma, de mivel mi oda utazunk és lehet, hogy mást is érdekel a kérdés, itt teszem fel.

K&H-nál van lakossági folyószámlánk. Tavaly és előtte középárfolyamon számolták el, ha külföldön vásároltam kártyával. 

Egy kollégám mondta, hogy (bár ő OTP-s), neki márciusban a külföldi kártyás vásárlást eladási árfolyamon számolta el az OTP. (A kettő között az OTP-nél Eu esetén most kb 10 ft az eltérés.) Ezt én is megkérdeztem az OTP-nél és ott megerősítették. A K&H-nál megkérdeztem és a nagyon kedves, de egyszerű ügyfeles elővett egy papírt, amin a tavalyi évhez képest bekövetkezett változások vannak és azt mondta, hogy azon nincs rajta, hogy változott volna, ergo most is közép árfolyamon számolják el a külföldi vásárlást.

Ha valaki tudna ezzel kapcsolatosan hiteles információt adni, nagyon hálás lennék! 

Előre is köszi!!

 

Az időjáráshoz:

Mi tavaly 06.20 és 27 között voltunk Pomoriban és tökéletesen jó idő volt. Bár mi egy szintén számunkra tökéletes szállodában voltunk, aminek nagyon klassz csúszdás medencéi voltak, őszintén bevallom, hogy csak egyszer fürödtünk a tengerben, de akkor az is kellemes volt.

Remélem idén is ugyanolyan jó lesz! :-)