japipapa Creative Commons License 2013.05.16 0 0 26945

Sziasztok!

Olvasgatom a bejegyzéseket, téma állandó a takarmányozás. Amikor kezdtem (vagy 40 éve) nyúltartást, csak azt etettem velük, ami a kertben, mezőn találtam, betakarítottam. Nagyon ritkán volt betegség. Nőtt a család, áttértem a tápra, azóta folyamatos volt a betegség, különbfajta. Ma már ismét jóval kevesebb az éhes száj, visszatértem a tápnélküli etetésre, ismét egészségesek nyulaim. Nagyon fontosnak tartom a réti füvet, szénát, - ez a fő táplálékuk -, konyhai hulladék, búza, kukorica, és más szemek, gyümölcsfa lomb. Még krumplit is adok, bár sokan nagyon nem ajánlják, szerintem abban kevesebb a méreg, mint a tápban. A myxó ellen magam oltok, nincs semmilyen fertőzés. Tapasztalatom, hogy a táp, akár milyen sziper-szuper, gyengíti a szervezetüket. A táp nagyüzemi, „húsgyárnak” való, de ez vonatkozik minden gazdasági állatra is. Az ilyen hús tele van vegyszerrel, íze förtelmes, ideges, betegségre fogékonyak. Szóval szerintem, aki nem piacra termel, ne etesse táppal, és akinek nincs módja nevelni, az is olyantól szerezze be a nyúlhúst, aki nem tápozik. Ne legyen félreértés, én nem termelek piacra, barátoknak, jó ismerősöknek ingyen adom esetenként.  

Fogok feltenni képeket, nem extra állatok, ne garantáltan egészségesek. Remélem nem váltottam ki vitát, nekem ez a tapasztalatom, ill. véleményem.