japipapa Creative Commons License 2013.05.02 0 0 26561

Szia!

Nagyon sok mindenben nem értek egyet! Nem muszáj 20 millás traktort üzemeltetni, hisz még ráadásul nem is sz@rik, abból nem lesz trágya, pótolhatod jó drágán és akkor a termésed így biztos, hogy drága lesz. Nagyapáink (én 65 éves vagyok) szántottak, vetettek igás állattal, volt trágya bőven, volt bőven termés is, és akkor még ráadásul is több volt a száj. Akinek volt igása, segítette, akinek nem volt, persze rekompenzációs alapon. Ma a falu már nem önzetlen, ott is marakodnak a koncért, megy az irigység, megy, hogy "ki tud nagyobbat fingani", térkő, az istállóban csoda járgányok, a gyümölcsöt otthagyják rohadni a földön, amit pedig eladnak, a melós nem tudja kifizetni. Kérdezem Tőled, a faludban van kovács, molnár, pék, suszter? Hányan tartanak hízót, tejelő tehenet? Biztos könnyedén meg tudnád számolni. Nem kell mindent ráfogni a felvásárlóra! Miért nem tetszenek beülni az autóba és kihordani a piacra? Magam is vásárolnék a termelőtől közvetlenül, mázsás tételenként is, de Ő is olyan áron akarja eladni, mint a takarmányos, vagy a hentes. Csak annyit akar termelni, hogy hiány legyen, mert akkor kis melóval nagyobb haszna van. Nekem, itt Pesten egy dolgos ember lekaszálja, lehordja pl. a szénát, szoktam venni Tőle vérfrissítésképpen állatot, kimért húst,  és olcsóbban, mint a boltokban.

Örökké megy a "minőség"! Ugyan kérem! A tápos kaja nem minőség, egyszerűen szar. A nem tápos nem minőség, hanem normális tartás, ennyi az egész, az külön nem kellene magasztalni, ez olyan, mint az előző rendszerben, sokaknak csak a nyugati termék volt a minőség, a magyar nem, legyen az dohány, élelmiszer vagy bármi. Végre rájött a tömeg, hogy a jó ott is drága, az olcsó ott is szar, de mi ezt kapjuk a rendszerváltás  óta! Nem civakodni kéne, tenni kellene, akinek van módja. Gondolom azért Neked is úgy ahogy bejön a bikahízlalás, hisz ráfizetésre nem csinálnád.

 

Előzmény: juhosttt (26555)