volof Creative Commons License 2013.05.02 0 0 32144

Sajnos 48,7% lesz az esély ismét. Ezt fájó hallani, sokáig én sem akartam elhinni míg jobban bele nem mentem, de az elmélet és a gyakorlat itt tökéletesen fedi egymást. Azért lesz 48,7 % mert hiába van 12 piros mögötted, az, hogy a 12 pirosból ami már megtörtént, 13 piros lesz arra 48,7% lesz az esély Európai ruletten. Illetve az, hogy 14 lesz a 13ból arra megint 47,8, illetve az, hogy 12ből 14 lesz arra pedig 48,7%/2.

Viszont ilyen alapon nem számít mikor szállsz be a játékba, hiszen nyilván tudod, hogy életed első pörgetésénél is ezek az esélyek lesznek. És ez nem focicsapat vagy teniszjátékos, hogy számítson a múltban elért teljesítmény, illetve nem tőszde, hogy számíthass arra, hogy valószínűleg ha zuhan a részvény értéke az emberek nagy része bepánikol és kivenné a pénzét még nagyobb zuhanást okozva..... Ez egy személytelen jellemtelen valami..( a rulett) mint egy dobókocka

 

Itt nem értünk egyet, éppen ez az, hogy baromira nem mindegy, mikor szállsz be egy sorozatba. Nem állítottam, hogy a 13-ra rögtön fekete lesz, de sokkal több az esély rá mint egy 4-es 5ös sorozatnál. Ne mondd hogy nem, mert ezt le lehet modellezni. Legalább 15-20 ezer pörgetésen vagyok túl és direkt csak a hosszú (7-esnél hoszzabb) sorozatokat vizsgáltam. A sorozatok több mint 40 %-a lezárul 8-nál, 26%-a 9-nél és szinte lineárisan csökken. Egy 14-15-ös sorozat esélye 0 és 1 % közti. Az annál hosszabbaké még kevesebb (persze előfordulnak). Ezek tények, és erre építve az ember tud nyerni, csak mint mondtam ész, stratégia, tőke és persze szerencse kell hozzá.

De mégegyszer hozzáteszem, ezek csak az én személyes empirikus tapasztalataim, majd megerősítenek, vagy megcáfolnak a többiek.

Előzmény: 9999912 (32142)