nagymamam Creative Commons License 2013.05.01 0 0 109

Nem akarlak elkeseríteni, nem tudom merre van ez a település, de a Dunakanyarban, ahol néhány éve még drágább volt egy 900nm-es  telek, mint a fővárosban egy 50nm-es átlagos lakás, most  a telket lehet 2-3 millláért lehet megvenni. Egy  a Tietekhez hasonló korú állapotú ház hasonló méretű jó helyen lévő telken kb 8-9 millió. Pedig itt aztán van panoráma, hegy , Duna, stb. Budapest közepe 35 perc alat érhető le zónázó vonattal, ami óránként, csúcsidőben félóránként jár.  Egyszerűen nincs pénze az átlag embernek, akinek meg van az jobbat, újabbat vesz, vagy befektető. Aki viszont kizárólag nagyon alacsony áron veszi meg, mert ő aztán tudja, hogy mennyi a felújítás költsége, mennyi az amortizáció és kb mennyi ideig kell tartania. azalatt mennyi az infláció, mennyi a banki kamat. Na ezek felett kell neki a saját hasznát kitermelni. Lehet, hogy 20 évig is tartania kell ő így számol, ezért én ilyennek szóba se állok. Most 2 év az nem nagy idő. Egy házhoz végül is csak egy vevő kell, nem a mennyiség számít. Minden ingyenes oldalra fel kell tenni hirdetésként és jó sok fényképet, amit 2-3 havonta megújítasz. Én ha látnám, hogy komoly a vételi szándék, és tényleg lakni akarja, csak valamelyik felújítási költség riasztj, szereznék neki a faluban szakembert és megalkudnék vele  pl a kőporozás árában, és azt elengedném. Ha sokan látják előbb-utóbb akad valaki aki pont oda AKAR KÖLTÖZNI, mert pl ott élnek nagyon idős szülei stb. Sajnos az nem mérvadó, hogy a városban helyette mennyiért tudsz venni. Pesti 2 lakás árából se biztos, hogy tud az ember Budán egy ugyanolyat venni. Pedig egy település lennénk. A kereslet határozza meg az árat, nincs mit tenni várni azt az egy vevőt, aki éppen oda, abba a házba akar költözni és pénze is van. De a 12-13 misi még látatlanban is soknak tűnik. De minden esetre sok szerencsét, jó adag kell hozzá.

Előzmény: Delicatess (105)