Amperszag Creative Commons License 2013.04.23 0 0 51478

Csak az a baj, hogy a tűz nem állandó huzatot igényel, én ezt próbálom kompenzálni a motoros pillangóval.

A barometrikus huzatszabályzó úgy szabályozza (csökkenti) a huzatot hogy fals levegőt enged be. Ez a fals levegő jellemzően jóval alacsonyabb hőfokú mint  a kazán füstgáz hőfoka ezért hűti a kéményt.

A végtelen sok kísérletezgetés és kazán előtt ülés eredményeként gyakorlatilag bizonyos határok között jól tudom szabályozni a kazán teljesítményét és egy adott szinten tartani. Egy adott kazán esetén a leadott teljesítmény arányos a füstgáz hőfokkal így ennek szabályozása magával vonja a teljesítményt is.

A pillangó működéséről és hatásáról sztem pont fordítva gondolkodunk, de nem baj. Minden rendszer egyedi.

Nálam pont akkor nincs már szerepe a pillangónak mikor átizzott a farakás, onnantól már csak a primer és szekunder levegő játszik.

Begyújtás után kell jelentősen korlátozni a huzat teljesítményét mert különben az égig érnének a lángok és képtelenség lenne annyi primer és szekunder levegőt adni ami elég lenne a hatékony égéshez.

Előzmény: lala1961 (51472)