allurmáni Creative Commons License 2013.04.22 0 0 10915

Valóban ennyire egyszerű lenne? Hiszen ezt én is megtehetem akárkivel; mondjuk egy széleskörűen ismert, híres ember adatait mondom be bírságolásnál (hogy ne is említsem az ismerettségi körömet) és aláírok a nevében. Még az aláírását is utánzom. Akkor az az ismert személyiség is kapni fog egy fenyegetőlevelet a BKV-tól? Ha ez valóban így van akkor ez egy rendkívül gyenge pontja a rendszernek, hiszen lényegében akárkire rászállhatnak, még akkor is, ha mondjuk az illető egyáltalán nem használja a tömegközlekedést. Tulajdonképpen nem kell más hozzá, csak négy személyes adat -amit, valljuk be, nem nehéz valakiről kideríteni- és egy aláírás a megfelelő néven, et voilà tout, máris kellemetlenséget okoztunk egy mit sem sejtő egyénnek, aki lehet, hogy életében egyszer sem utazott a BKV-val, csak éppen van egy rosszakarója. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ez senkinek sem tűnt fel eddig és a BKV szabadon fenyegetőzhet, csak mert eddig monopolhelyzetben volt a fővárosi tömegközlekedésben. És vajon az elmúlt években hány ilyen eset halmozódott fel? Ők azt mondják: bizonyítsam be, hogy ártatlan vagyok; én azt mondom: bizonyítsák be, hogy bűnös vagyok. Most akkor kinek van előnye, ha náluk semmi kézzel fogható bizonyíték nincsen?