Hunreal Creative Commons License 2013.04.21 0 0 42935

Sziasztok!

Egy régebbi hsz-ben írtam, hogy nyáron Bulgáriába (napospart) mennénk kocsival Románián át, visszafelé pedig szerintem Szerbián keresztül autópályán. Az úton természetesen lesz pihenő, de az 1-2 napot a féluton töltöm dolgot kihagyjuk. Románián keresztül az út durván 1200 km. Szerencsére már a google street view tartalmazza (még most elég frissen) Románia és Bulgária nagy részét. Ez alapján jó pár óra alatt az összes létező utat amin előreláthatólag közlekedünk meg tudtam vizsgálni. Jó hogy megtettem, mert az iGO "gyors útvonal" (nem rövid!) algoritmus alapján földes, murvás útra is bevitt volna + elkerüljük a Bukarest körgyűrűt is és inkább a mellette lévő csendes, nyugodt, mondhatni jó aszfaltos utakon megyünk. Street Viewban iszonyatos nagy dugó és pocsék út van a körgyűrűn és más kommentekben is írták, hogy a körgyűrű elkerülése 2 óra mínusz.

Vezettem már 500-800 km-ert, de ennyit még soha, főleg 2 határon is át kell menni elsőre. Éjfélkor indulnánk el és úgy számolom, hogy délután 3-5 között érnénk a Hotelhez. Ez körülbelül 15-17 óra. Kérdésem elég szokatlan lesz, de ti hogy szoktatok felkészülni az ilyen "nagy" útra? Itt elsősorban a fáradtságra gondolok. Éjféles indulásnál azt gondoltam, hogy előző nap jó sokáig alszok és délután is lefekszek egy kicsit. Menetközben pihik, energiaital. Más azt mondta, hogy nem szabad sokat aludni előtte, mert az ember fáradtabb lesz. Nektek mi a véleményetek? Nektek mi jött be?

Üdv