Feli99 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 51320

Szia,

Ebben a cipőben voltam én is.

Ezért vettünk a családba egy 2.-at. Szintén kombi, de HDI.

Sokat osztottam-szoroztam, aztán 2 dolog miatt lett francia.

1, Kevésbé rohad, mint japán és német társai. ( még 12-14 évesen sincs vagy csak kezdeti korrózió.

2, Az első " sárit " 12 éve hajtjuk. Egyszer hagyott ott. 2 km-re a házunktól a benzinkúton. Üaszivattyú. Bontottan 8 eFt. Most 250 ekm-t elhagytuk. Vannak már gondok vele ( kp zár néha sza_akodik, hátsóhidat lehetne javítani ). Kb ennyi.

Átlag 7,5 l/ 100 km ( 1.6 benzines ).

 

Sokáig nézegettem Octavia-t. Amit tudtam volna venni az már abban a korban korrózió gyanus volt, gyenge benzines mocival.

Néztem 406-ot. Nem találtam.

Nézegettem Passat kombikat 1 mihály körül. Leharcolt olasz és németből behozottak vannak.

Toyota Avensis..stb. Korrózió és alkatrészek ???

3 hónap alatt belefáradtam a nézelődésbe.

Maradt 600-ért ez a kombi HDI. Kell rá költögetni még egy kicsit, de remélem, hogy OK lesz. Most fogyasztást mérek. Egyelőre vegyesben 5,8 l/100 km.

 

Szóval nem egyszerű a választás. Azt is tudom, hogy kiszállni belőlük szinte lehetetlen lesz, de most nem volt ( és egy darabig nem is lesz ) 2 millám egy fiatalabb, modernebb verdára.

 

Annyi biztos, hogy a kereskedésekben lévő autók ( tisztelet a kivételnek ) nagyon bizonytalanok. Nagyon alaposan át kell nézni a kiválasztottat ( diagnosztika, hibakódok...stb ).

 

üdv, G

 

Előzmény: Dontotika (51296)