halálamájra Creative Commons License 2013.04.14 0 0 147433

Üdv!

 

 A következő kérdéssel fordulnék hozzátok. Van e valakinek titánium tokos órával valamilyen tapasztalata? Nemesacél vagy titánium? Sok ,egymásnak ellentmondásos írást olvastam. Pl.: A Titánium égszereket ,órákat 2-3szor több ideig kell polírozni ,mint a nemesacélból készült óra tokokat, ez utal arra, hogy keménységük nagyobb.  De olvastam olyat is, hogy a Titán puhább a nemesacélnál, és jobban karcolódik. Valahol pedig olyat is olvastam ,hogy a titániumból készült órák, jobban ellenálnak a sós víznek, kémiai ,mechanikus hatásoknak. Szóval vannak ellentmondások....De! az esetek döntő többségében az írják, mondják ,hogy a titánium órák strapabíróbbak ,stabilabbak ,illetve nem okoznak bőr irritációt.( Az utóbbi nekem nem mérvadó ,mert nincs allergiás reakcióm)

 Az egészségügyben is előszeretettel használják stb.  Nagyon megtetszett egy óra: Breitling Chrono  Avenger, és elég jó árban hozzá tudnék  jutni. Méretben is tökéletes. Tok átmérő 45mm, ami szerintem még pont a jó izlés határain belül mozog. De viszont csak a Titániumból készült típusához tudok hozzájutni, ezért szeretnék véleményeket ,az anyagával kapcsolatosan.Valóban strapabírobb e, jobban ellenáll a tengervíznek, korrodálódásnak stb.  Ha valakit érdekel az óra:   Válaszotokat ,tapasztalatitokat előre is köszönöm!