frici42 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 51171

Sziasztok !

 

Tegnap igen furcsa dolog történt velem. Legalábbis a szerelő is annak tartja. Szeretném tudni,hogy hasonló fordult-e már elő valakivel és hogy mi lehetett az oka, illetve mit lehet tenni.

Menet közben - sima normál úton mentem- a  magasnyomású benzincső csatlakozója, ami a motorhoz csatlakozik szétcsúszott, az üzemanyag folyt, a motor leállt. Szerencsére nem lett semmi más baj. Már hívtam az autómentőt, amikor észrevettem, hogy mi is csúszott szét. Visszanyomtam és elindultam, az autómentőt meg lemondtam.  Kb 50 km múlva megint szétcsúszott a csatlakozás, de újból  összenyomtam. Szerencsésen hazaértem. Itthon elvittem a szerelőhöz, aki majdnem szívbajt hozott rám, hogy mennyire veszélyes dolog történt velem, illetve az autómmal. Nemrégen voltam  szakszervízben a kocsival, mert megint a ventillátormotor krapált be. Előfordulhat, hogy ott piszkálták az autót? A helyi szerelőm szerint ez a csatlakozó annyira biztonságos, hogy nem képzelhető el, hogy magától csak úgy szétcsússzon.  Mivel az unokám gyakran van velem a kocsiban, és 2 hét múlva hosszabb útra készülünk most frászban vagyok,hogy mi lehet a kocsival. Kérem szépen aki ezügyben tájékozott, válaszoljon, hogy mit tegyek, illetve lehetséges-e hogy a nyomásszabályozó hibája lehet? Előre is  köszi.  Frici