GYURMA 944 Creative Commons License 2013.04.07 0 0 29316

Szia!

 

Egy picit beleugu a dologba én is.

Rengeteg tulaj azt csinálja, hogy amikor kérdez, vagy elhozza az autót, akkor mindenre azt mondja, hogy az jó, illetve most cseréltük.

De az autónak mégis van baja!

Van olyan, hogy egy új alkatrész már akkor rossz , amikor megveszed. (Sajnos!)

De ezeket csak azért írtam le, hogy megértsd, hogy miért szoktuk megkérdezni , hogy mit néztél már meg.

Ha kizárod a hibalehetőségét annak, amit mostanában cseréltél és mégis az a rossz, akkor a kocsid soha nem lesz jó.

 

Írod, hogy melegen "letilt", mint hidegen szokott.

 

NEM SZOKOTT HIDEGEN LETILTANI, ha jól van beállítva minden és jól működik!

Beindítod és a computer úgy "csinálja" a dolgait, hogy hidegen is optimális üzemanyag mennyiséget vezérel.

Ha Neked hidegen "lehebeg" és nem pörög ki (tudom, hogy hidegen nem forgatjuk, de csak tudod valahonnan), akkor az a motor szegény-sovány keveréket kap.

Ennek több oka is lehet, de ahogy azt nagyrabecsült kollégám Lollli mondja, ezt műszerek nélkül nehéz lesz megállapítani.

Sok tulajt a hőérzékelő szívat meg.

De még úgy is néha, hogy rámérnek és értékben van!

 

Van egy gumidominom és elsőre azt csináld meg és akkor hátha meggyógyul!

 

Hidegen vedd le az akkusarut, várj 15 percet, tedd vissza, szigorúan gáz nélkül indíts, addig járasd, míg a hűtőventilátor beindul, ezután állítsd le.

Ez egy egyszerű computer reset.

Akkor is elmegy minden érték, ha valamiért leveszed a sarut, tehát, ha mostanában ez történt és utána mentél vele, akkor lehet, hogy az a baja.

 

Egy clio-s cimbim a zárlatos rádiója miatt minden éjjel lecibálta a sarut és azt vette észre, hogy az autója egyre rosszabb.

Elhozta és már félórája vizsgáltam a kocsit, mire véletlenül kibökte a hibát.

Computer reset, rádió kidob és minden rendben. :-)

 

Próbáld meg, hátha....................!

Előzmény: dodi1977 (29314)