rézműves1 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 84235

...szia Feribá...   ..."Tehát a működési elv ugyanaz és személy szerint én a pistoriuszokat már nem is erőltetném, mert sokkal egyszerűbb ezeknek a tölteteknek a használata"...szerintem meg pont a működési elv nem ugyanaz...

 

...csak a végeredmény hasonlít Pisztóriusz-nál, meg a töltött oszlopnál, de ezt mindkettő másképp éri el...

...a Pisztórius-tányér egy vízhűtéses deflegmátor...így aztán az nem desztillál, ahogy azt alább említed...

 

...a töltött oszlop már igen és ezt hívják rektifikálásnak:• "A tányéros rektifikálószerkezetek mellett a leggyakrabban alkalmazott fázisérintkeztető berendezések az ún. töltött vagy töltetes oszlopok. A töltet viszonylag nagy fajlagos felületű részecskék  halmaza, amely a fázisérintkezésnek nagy felületet képes biztosítani." ...

 

...igazad van a "fémspongyát" nem említettem, de az "üveggolyón" kívül még sok ilyen felületnövelő anyagot használnak

a vegyiparban és a gyógyszeriparban, még műanyagokat is...

...azért azt elmondom, hogy a töltött oszlopokat, hogy a nekünk megfelelő frakcionálást elérhessük vele, nagyon komoly

számításokkal és méretezésekkel kell elkészíteni, ami még a vegyészmérnököknek is komoly kihívás...

...a neten keringő kész tervek, a réz-dörzsis megoldásokra, csak a cukorcefrés, vodkagyártásra jók...

 

...de persze ez is csak egy vélemény...

 

ui: és ki az aki a pisztórus-t erőlteti...láttál itt valakit pisztollyal a kezében???...

Előzmény: Feriba51 (84219)