vikiviki Creative Commons License 2013.04.05 0 0 66328

Nem úgy van pénzük, hogy gazdagok, hanem úgy van pénzük, hogy erre van pénzük, ha megéri. Az egész úgy kezdődött, hogy fűtöttek baromi sokat, mert ez ilyen, fűteni kell. Mi elköltöztünk egy másik (amúgy jóval kisebb) házba, ami rendesen körbe van hőszigetelve, és fűtünk annyi pénzből egy évben, mint ők egy téli hónapban. Na, ennyivel azért nem kisebb:) Ez után sikerült rábeszélni őket, hogy hőszigeteljék már körbe a házat meg cseréljék le az ablakokat, mert az jó. Megcsinálták (még nincs teljesen kész, de folyamatban), jéé, nagyobb a komfort, kisebb a gázfogyasztás, nahát, ha most egy csomó radiátor le van zárva, akkor is meleg van... Mondtam nekik, hogy lehetne még kevesebbet fűteni, ha cserélnek kazánt, de még nem tudom, hogy megéri-e vagy nem (a hőszigetelés ilyen szempontból egyszerűbb. Megéri:)

Na már most ezek után az az álláspont, hogy nézzek utána én, én vagyok a mérnök vagy mi a szösz, aztán derítsem ki én, hogy mit csináljanak. Pénzük van (kapásból ki tudnának fizetni egy kazánt, a kéménybélelést meg ezt a sok hóbeleblancot, ami az engedélyezéshez kell), de egyrészt ez a hőszigetelés sem két forintba került, másrészt ha az derül ki, hogy 15 év alatt térül meg, akkor senki nem lép semmit. Tehát végülis az én felelősségem, mert ők nem akarnak érteni hozzá, engem meg még érdekel is:)

Előzmény: mjevsrsh (66276)