El Padre Creative Commons License 2013.04.02 0 0 29293

mindenkinek megvolt a locsolás? :)

 

nálam hétvégén a hóvihar is, zalában, kicsipunto pedig tette a dolgát, és zokszó nélkül hazavitt. jó kocsi ez. :)

 

viszont újabb hisztit kezdett el -- igaz, már egy ideje, de csak nemrég kezdtem összerakni a dolgot.

 

van egy olyan furcsasága, hogy néha -- amikor már rajta van a gyújtás, vagy jár is a motor, a műszerfal mögül éktelen, és változó tempójú (de egyenletes) kattogást hallok, olyan, mintha egy relé kapcsolna ki-be. nem a motortér, hanem, amikor legutóbb csinált ilyet, megfigyeltem, hogy leginkább a szélvédő alatti műanyag rács mögül jön a hang. ott az ablaktörlő-motor van, nem?

 

teljesen függetlennek tűnik minden tényezőtől, hogy mikor csinál ilyet, és általában max fél perc után abbahagyja.

 

a másik, ezt nemrég vettem észre, az ablaktörlőnek a legritkábban törlő módja (a csepergő esőhöz) néha elfelejti, hogy azért néha törölnie kéne. ha elfelejti, akkor úgy marad, mintha ki lenne kapcsolva, egész addig, amíg át nem rakom rendes törlésbe, aztán ha visszarakom, megint jó, egy ideig. aztán megint elfelejti.

 

gondolom, a kettő valahogy összefügg. mi lehet a gond, cseréljek ablaktörlő-motort (minek? az jónak tűnik, a ritka módon kívül pöpec az egész), vagy valami az elektronikában szállt el (gondolom)?