Pápai vándor Creative Commons License 2013.03.31 0 0 39278

Sziasztok!

 

Tegnap teljesítettem a kéktúra Káld - Szajki tavak - Ötvösi út távot majd a sínek mellett elmentem Dabronc vasúti megállóhelyre .

Az út jól járható volt az időjárási körülmények ellenére , igaz voltak nagy pocsolyák és sár , de a pocsolyákat ki lehett kerülni

a sár pedig nem volt akkora hogy egy jó bakancsnak megártson.

A jelek majdnem mindenhol jók voltak , térkép segítségével jól lehetett tájékozódni .

Viszont egy helyen eltévedtem , igaz akkor még nem volt a kezemben a térkép.

A Tacskándi erdőből kiérve , ott ahol az út bal oldalán van egy Mária út oszlop és egy magasles

jó lenne egy balra mutató nyil , mert semmi nem utal rá hogy itt balra kell menni , én is simán mentem tovább egyenest ,

csak mikor nem jöttek a kék jelek jöttem rá hogy baj van.

Szajki tavak teljesen kihallt volt , csupán egy medvehagymát gyűjtő hölggyel találkoztam , illetve

egy hozzám csapodó cicával akit nem tudtam lerázni , így kénytelen voltam megetetni:)

Szajki erdőben is jók a jelek , ott ahol le kell kanyarodni mindig egyértelmü a nyil.

Kávás kúti erdőben azért van sár rendesen , na meg aztán el is kezdett csepegni az eső így belehúztam , igaz

itt már elég fáradt voltam .

Mire Dabronc vasúti megállóhelyre értem már esett rendesen.

Elértem a 17.17-kor Cellbe induló vonatot , így sikeresn teljesítettm ezt a szakaszt.

Sajnos egész nap borus volt az idő , egy percre sem szakadt fel a felhőzet.

Összességében elmondtható hogy nem a leglátványosabb szakaszok egyike .

A pecsétek mindenhol megvannak és jók , tehát Káldon az iskolánál , Hosszupersztegen a templomnál , Szajki erdészházzal szemben

a villanyoszlopon.