zsivany4 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 4015

Akkor irok meg egy kicsit.  Nem akarok senkit baltazni, inkabb csak azt szeretnem megjegyezni, hogy vannak masfele gondolkodasi modok.

Es csak azert mert mas fele, attol meg nem biztos hogy helytelen.

 

"Nem szamit csak a penz."

 

Ez egy ilyen negativ altalanositas.

Hat penz helyzetben : szamit a penz. Erzelmi helyzetben meg az erzelem. Vannak akik nagyon osszekeverik a penz helyzetet

a erzelmi helyzettel.    Peldaul egy haz nem szukseg szeruen egyenlo az otthon fogalmaval.  Vannak akik nem kepesek hazat

venni, es osszekeverik a ket fogalmat, es azt mondjak erzelmileg, hogy en meg csak otthont se kapok.

 

 

Van egy jelenseg az USA-ban ami szerintem nagyon rosz. Ez a reklamozas.  Minden fele reklamokat hasznalnak arra, hogy

osszekeverjek az emberek erzelmeit.  Ekkor az osszekevert erzelmeken keresztul lehet kizsakmanyolni az embereket.

Ez a kizsakmanyolas is abbol a veszelyes nezoszogbol indul ki, hogy minden egyes uzleti tevekenysegnel valaki jol jar

es valaki veszit.

 

Mind a ket fel jol jarhat.  Az eladonak a penz kell, a vasarlonak pedig az aru.  A szabad piaci csere soran ez lenne a

legfontosabb fogalom, hogy a ket fel nem versenyez egymassal hanem egyutt mukodik.

 

Szerintem valojaban abban a gondolkodasi modban szornyu elni, hogy valahol mindig valaki veszit es akkor valaki belehal

a veszitesbe.  Mert akkor az egyen abban a gondolkodas modban el, hogy versenyeznem kell, es ha nem nyerek akkor

meghalok, kinevetnek, kigunyolnak, mas vagyok ... stb.

 

Es a sok reklam a TV-ben is mind erre megy.  De csak azert mert a TV hangos, az nem azt jelenti hogy a tobbseg ugy is gondolkodik.

Van nagyon sok jozaneszu ember, aki tudja, hogy helyes ertek cseret is lehet csinalni.

 

Valami ilyen ertek szemlelet kerdese. Aztan az ertekszemleletet probaljak csavarni bizonyos emberek, es talaltak is ra nagyon

eredmenyes modszereket.  Hosszu tavon azonban ez visszavag arra aki ezt csinalja.  Belemegy es semmi sem eleg. Es a

semmi sem elegbe, bele is lehet halni.  Es elobb-utobb mi mind meghalunk, es vannak akik csak a 'semmi sem eleg'-ben elnek.

 

Nem nezek TV-t.