APT Creative Commons License 2013.03.27 0 0 147302

Ezt én értem, de ha mondjuk a Tissot/Rolex forgalmazó nem vállalja fel a harcot az őt érintő, az ő üzletét rontó kamuk ellen - akkor mástól hiába is várja...

Azt is megértem, hogy a rendőrség nem fog foglalkozni olyan ügyekkel, amelyek eleve láthatóan zsákutcák, ahol eleve csak szakértő (adott esetben nem kis pénzért) mondhatja ki, hogy egyáltalán kamu az óra - majd ezek után még mindig kérdéses, hogy meg lehet-e fogni az eladót, hiszen elvileg takarózhat azzal, hogy ő sem tudta...

Praktikusan csak a nagy, tömegesen áruló és készletet tartó bűnözőkkel szemben van esély hatásosan fellépni, de ehhez már a hatóságnak is szervezettebben, tudatosabban kellene mozdulnia. A Vaterán ez különösen nehéz, mert a "hivatásos" hamisítványárusok elsöprő többsége amúgy üzemszerű jutalékcsaló is, tehát nehezen lekövethető-megfogható azonosítókkal (eldobható mobil, megfoghatatlan e-mail cím...) regisztrál egy nicket, elad 5-10-20 valamit, annyit, amennyit csak tud, mielőtt a Vatera letiltaná a ki nem fizetett jutalékok miatt - aztán kezdi elölről, új néven...

 

Nyilvánvaló módon az egész történetet csak egy sokkal keményebb és következetesebb rendőrségi fellépés tudná drasztikusan átírni, ahol pár kulcsembert elkapnak, lesittelnek, ennek híre megy, és ezek után már jóval kevésbé fogják kockáztatni az iparágszerű netes hamisítvány-árusítást.  De amíg például ilyen honlapok http://www.oramester.hu/ minden következmény nélkül, simán működhetnek (komolyan mondom, pofám leszakad...) - addig mit akarunk?

Most őszintén, ha az iskola kijáratánál öt hobó nyíltan árulja a füves cigit, a rendőrnek meg hiába szólsz, csak nevetgélve együtt spanglizik a hobókkal, az ötödik feljelentésre meg téged ver orrba, hogy ha tovább zaklatod, akkor téged fog előállítani - akkor mit akarunk?

 

A magyar hatóságokat a hamisítvány-kérdés egyszerűen nem érdekli és kész. Érdektelenek, e téren nem is kívánnak a törvényeknek érvényt szerezni. Mi akkor mit csináljunk?

Előzmény: y78 (147300)