Medve6868 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 1895

Helló!

 

Valóban van olyan média box, amelyiken van rca kimenet, bár a pontos típusra nem emlékszem. Mivel az rca kimeneten csak analóg jel jön ki, sohasem lesz valódi 5.1. Ha van az erősítőn prologic I. vagy II. akkor az szétdobja a hangot, de nem valódi 5.1-be. Az én erősítőmön is van prologic I. és II. és a sima régi sztereó videó hangja ami rca-n jött, szólt az összes hangszórón, de nem volt az igazi. Nem is nagyon használtam. Én a dvd koax kimenetét dugtam az erősítőbe. Na az szól rendesen, dolby digital, vagy dts hangzással, mivel az már digitális jel. A 6100-es tv-t annyira nem ismerem, de tudomásom szerint a scart csatlakozón csak befelé megy a jel a tv-be. Én is pályázom a 6100-as tv-re csak nekem az a gondom, hogy külső vinyóról akarok filmeket nézni, viszont a tv optikai kimenetén állítólag csak 2.0-ás jel jön ki. Ezt ugye hiába csatlakoztatom a házimozihoz, nem fog 5.1-ben szólni. Úgy hogy én is a médiaboxon gondolkodom. Annak van hdmi kimenete a tv felé a képnek, és van digitális hang kimenete, ami valos 5.1-et dob ki dolby digital, és dts hangzással.

 

Üdv

Előzmény: Fo' (1893)