BonemanX Creative Commons License 2013.03.24 0 0 1890

Sziasztok!

 

Azt szerettem volna megoldani, hogy a gépem kikapcsolása után is tudjam nézni a korábban letöltött sorozatokat. Ezt úgy próbálam megoldani, hogy van egy Tplink wr1043ND routerem, abba tettem pendriveot, a letöltött filmet átmásolom rá, és mediaserverként futtatom. Egy Samsung EH5300-as tv-vel próbáltam, sajnos az nem is lát semmit a mediaserveren, de a hálózat megvan, a routert (és a gépemet is, amin allshare progival osztom a filmeket) felismeri. Egy D6100-as samsunggal is próbáltam a dolgot, az látja a mediaservert, a fileokat is, de azt írja rá, hogy nem támogatott formátum (holott ha közvetlenül a tvbe dugom a pendriveot, simán lejátsza). Van valakinek ötlete, hogy miért nem ismeri fel a fileokat az 5300 és miért nem játsza le a D6100?

Esetleg olyat meg lehet oldani, hogy gépről másolom a fileokat a TV-be dugott pendrivera a filmeket hálózaton keresztül? Az lenne a lényeg, hogy ha este el akarok valami spektrumos letöltött műsoron aludni, ne kelljen párhuzamosan a gépnek mennie a tv-vel, illetve hogy ne kelljen a pendriveot ki be dugogatni gép és tv között.

 

Ha valakinek van valami jó tippje, azt előre is megköszönöm!