Törölt nick Creative Commons License 2013.03.23 0 0 83957

Sziasztok! Snapszmester! Ma végrehajtottam a kísérletet, élesztő ügyben. Megosztanám.

 Készítettem 25 liter cefrét, ebből 17 liter egy nagy ballonba ment, ez Danstil-A borélesztőt kapott, 4-4 liter pedig egy 5-5- literes ballonba került, az egyik Linco sütőélesztővel, a másik Dr. Oetker instant szárított sütőélesztővel beoltva. Első nap végén mindhárom cefre kotyogót kapott.

  Erjedés után külön-külön mindegyik leve ki lett nyomva egy zsírnyomóval. Mindegyik lé a saját elmosott tartályába került vissza. Az 5 literes ballonokban 2,85 liter lé lett, mind a kettőben, egyformán.

   A nagy tartályban 11,3 liter lé maradt. Összesen 17 liter levem keletkezett, azt is megfigyeltem, hogy a törkölyt ha nem nyomkodom ki, kerek 30%-al kevesebb tojáslikőr állagú és színű főzhető cefre-lém lett volna.

  2850 ml-t desztilláltam mindhárom "versenyzőből", kukta főzőben. 8-9%-os lejövőig szedtem mindhármat.

 Eredmények: Linco kocka sütőélesztő=690 ml 30%-os alszesz

                     Dr. Oetker instant=710 ml 30%-os alszesz

                     Danstil-A borélesztő= 770 ml 30%-os alszesz

 Tehát ezek szerint nem a sütőélesztő okozta a gyenge kihozatalokat tavaly, itt nagy különbségek nincsenek.

   A cefre levének alkoholtartalma 7,94% volt.

Előzmény: snapszmester (83935)