Sultan Mcload Creative Commons License 2013.03.22 0 0 83943

Köszönöm a hozzászólásokat.Egy pár dolgot elfelejtettem elmondani.A 120 l es hordót félig tettem apróra vágott körtével,Majd langyos vízben teljesen feloldottam a cukrot és a a cukros lét öntöttem rá a körtére.A cefre kiforrt rendesen nem volt vele semmi baj, és állandó 15 celsius fokon tartottam a cefrét kamrában zárt helyen.Amikor kiforrt akkor tettem a tetejére tormatablettát ami tudomásom szerint lezárja és nem érintkezik levegővel.majd a hordók tetejét is lezártam.Ja és nem most főzték ki hanem januárban,csak most írok fel mer eddig tudomásom sem volt erről a topikról.Ja és a legutolsó hordó az novemberben lett kész mert folyamatosan szedtem a körtét és amikor összegyűlt egy hordóra való akkor készitettem el a leírt módon.Igy a legkorábbi hordó állt kiforrástól számítva 2 hónapig. És a körte mennyiség volt a legtöbb. a szőlő alma csak 100 kg volt.A főzdés szerint is nagyon jó állagú cefre volt.Nem vádolom a főzdést, csak az ismerősök elmondása szerint vágta át az agyam,énnekem eszembe se jutott,csak mikor megláttam ezt a topikot akkor gondoltam rá,hogy megkérdezem. Még egyszer  köszönöm a hozzászólásokat.Hasznos lessz ez a topik úgy látom. sziasztok