Güsziológus Creative Commons License 2013.03.20 0 0 39109

OKT

Szajki-tavak - Ötvös

 

Kemény kihívás, de ennél rosszabb, hogy Ötvös környékén sincs pihenési lehetőség, bolt sincs, a következő ponton, Kisvásárhelyen esetleg egy lelkes helyitől lehet kapni valamit.

 

A legnagyobb problémám az volt, hogy nem tudtam pihenni.

 

Lássuk sorban!

 

Az első három kilométer, az aszfaltos útig.

Jó nagyot kell kerülni az erdészház miatt, visszafelé kell indulni, majd át az országúton, a kerítésnél jobbra a tó felé.

Majdnem az országútig kell bandukolni, balra a kerítés.

Végre felvesszük az irányt, és jó hír, hogy nincs "felszántva" az út, járművek arra nem közlekednek.

Bújnak kifelé a medvehagymák, jobbra látszik a tó, leginkább nádas.

Kényelmes az út, nincs sár.

 

Sajnos, van egy rövid szakasz, melyen már keréknyomok is vannak, de ez még nem vészes.

Megváltás az aszfaltos út, előtte ui. vannak pocsolyák.

 

Egy kis pihentető aszfalt (kb. 1 km).

Átlátszó az erdő, hatalmas irtások mindenfelé. Jelzés nem nagyon van, de akkor amikor jobbra kell kanyarodni, szép, tiszta jelek vannak. Ez a lényeg.

Alighogy elindulunk, van egy hatalmas rönk, ezen tudtam pihenni, kicsit napozni.

 

A következő 4 kilométer.

Gyakori irányváltás, de ami a lényeg, leginkább füves út, sok-sok kerítés mindkét oldalon. A fakitermelésnek vége, az út jól járható.

 

A hosszú nyiladékig (kb. 2 kilométer)

A aszfaltot követően van egy farakás, ezen lehet ücsörögni, bár meglehetősen kényelmetlen.

Errefelé volt erdőirtás, nem a legjobb az út, na és vizenyős is. Viszont nem hosszú.

Nekem az egyik kedvencem a rövid egykori szekérút, mely az erdőben vezet, és jól van jelezve, na és járható is.

Jól van jelezve a balra kanyarodás, na és a nyiladék is jól járható. Így érjük el a murvás utat, ahol egykor a ROBUR állt.

Szerencsére itt is befejezték a fakitermelést, hatalmas az űr, fa inkább mutatóban.

Végre lehet indulni a nyiladékban!

 

A hosszú nyiladék, kisebb törésekkel (kb. 5 kilométer)

Nem látszik a vége, de nincsenek keréknyomok. Sok-sok vadles, kényelmes altalaj, vastag avar.

 

Kicsit balra, majd szinte azonnal jobbra. Itt kell vigyázni, mert hamarosan újra balra, ha ez kimarad, akkor lehet probléma.

 

Újra nem látszik a nyiladék vége, de itt sincs sár. Itt már kiütközik a fáradtság, pihenési lehetőség nincs.

Jó hosszú bandukolás után kerítés, itt balra, majd pár száz méter után keresztezzük a bekerített területet, a kerítés kiakasztható.

Újra hatalmas vadles, gázvezeték pásztáját keresztezzük. Még mincsig nincs sár.

 

Az utolsó kb. 700 méter a veszélyes, itt vannak akkora tócsák, hogy csak az erdőben lehet kikerülni. Volt ennél rosszabb is:-)))

 

A keresztező aszfaltcsíknál a kerítésen egy felfestés, pecsét 1 kilométer.

 

A híd előtt hatalmas hókupac, szinte meg kellett mászni. Mi lehetett errefelé?

 

Országút.

Balra Ötvös, de mi indulunk "megyét váltani", jobbra.

Jó 500 méter aszfalt után érjük el a keresztező nyiladékot, amiről már írtam.

 

Szép túrát!

Előzmény: Güsziológus (39108)