ncsk Creative Commons License 2013.03.19 0 0 57233

Nálam volt javulás gyógyszer nélkül. Nekem volt annyira gáz az inzulinom, de a hormonk azok nagyon nem voltak jók, így először diéta-mozgás kombót kaptam. Sajnos a változáshoz nem volt elég 1 év szimpla diéta meg mozgás, sokkal nagyobbat kellett változtatnom, amit az élet hozott így, szóval nem az én érdemem mind, de leírom.

 

Diététa mellé nem volt hatásos a het 2-3-4 aerob pulzusemelős mozgás, viszont a heti minimum 5x minimum 1 óra inteznzív séta (lett egy kutyám) és pár könnyed kerékpározás hatásosabb volt. Plusz sokkal kevesebb stressz ért és kb 10x annyit voltam a szabadban mint előtte (sokkal magasabb lett a D vitamin szint) és soha nem maradtam ki éjjel, rendesen aludtam, sokkal több halat és zöldséget ettem. A csoda pedig az, hogy eleve volt kis súlyfeleslegem és még híztam pár kilót és ennek ellenére javultak a leleteim látványosan. MIkor tartottam a súlyom, de stresszeltem és nem voltam elég sokat a napon hiába diétáztam és mozogtam stagnált az állapotom. 2 év alatt tornáztam tökéletesre a leleteket. Tippem, hogy sokat számít a zsír izom arány, de a rendszeresség még többet dob a latba a mozgásnál, illetve tuti valami összefüggés lehet a D vitaminnal és a legfontosabb tapasztalatom, hogy a mozgás többet számít, mint a diéta! Persze lehet ez csak nálam volt így...

 

Most nem tudom hogy állok, mert 16 hónapos a fiam és vele még nem tudok elég intenzíven mozogni a szabadban :)