Güsziológus Creative Commons License 2013.03.12 0 0 39030

OKT

Bakonykúti - Bodajk

 

2013. március 11. (hétfő)

 

Reménykedtem, és nagyon bejött.

Egész nap derült volt az idő, gyakran láttam a Napot, volt egy ki szél is, na és nem volt sár.

 

Pihenten indultam Bakonykúti főterétől, ebbe az irányba most először.

Gond nélkül lehet haladni, a jelzések állapota még mindig kiváló. Kb. 2 évvel ezelőtt újították fel ezen a szakaszon.

Még a fennsíkon is vannak jelek, kényelmesen lehetett navigálni. Kevés sár inkább az országút előtti szekérúton volt.

 

A Vontató-hegy lábánál még nem újul az erdő, egy hatalmas területet mintha felszántottak volna.

A tározóban sok a víz, a friss szél keltette hullámok folyamatos morgása teremtett némi hangulatot a parton.

 

A kocsma zárva, pecsétek a zacskóban. Március 15-én nyit, legalábbis ez van kiírva.

 

Ritka a gáttúra az OKT útvonalán, ez sem hosszú, de nekem tetszik.

A szőlőhegy megmászása nem nagy élmény, az ereszkedés szerencsére esemény-mentes volt. Szép a kilátás a völgyre.

 

A parkoló üres volt, az út kellemesen nedves, nem sáros, de nem is száraz.

Megpihentem a réten, a pavilon még téli álmát alussza, később találkoztam egy kutyással, és hancúrozó ebeivel.

 

A patak morajlik, jó sok vizet szállít, a partján látszik, mekkora lehetett, amikor olvadt a hó. Még most is komoly a vízesés, vannak vadkacsák is.

A völgyben még a tél az úr, de már nem sokáig.

Egyik kedvenc szakaszom, kár, hogy amikor a fák már "beindulnak", akkor nincs elég víz:-(

 

Kemény kapaszkodó az épületnél, de csodás a panoráma. Látszanak a dombok, na és a hatalmas tározó.

Érdemes felmenni a kilátóba!

 

Az ereszkedés gyors, és határozott, a kocsma közelsége hamar elfeledtette, hogy egy 20 kilométeres túrát sikerült abszolválni, alig több, mint 5 óra alatt.

A sör jólesett, a bélyegző kopott, de az őzikés OK.

 

Jött egy busz Székesfehérvár felé, majd egy helyi busszal az állomásra mentem. A gyorsvonat kényelmesebb volt, na és némi harapnivalót is kellett szereznem, hisz Bodajkon nem volt sok időm. Tárnoknál még okoz problémát, hogy csak 1 vágány van, talán megérem, hogy három lesz, kettő Érd alsó felé.

 

Szép kora tavaszi túra volt, lehet, hogy a hét végi lehűlés és a csapadék miatt lesz némi "kiesés", de ha tehetem, megyek.