fgabi59 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 83460

Sziasztok, üdvözlök mindenkit.

Kérlek, bocsássatok meg, de úgy gondolom, rövid bemutatkozással illendő kezdenem itteni létemet. Úgy estem ebbe a történetbe, mint Pilátus a Credoba, kezdőként tavaly már elkönyvelhettem első sikereimet. Édesapám 90. évében eltávozott körünkből, rám örökül hagyva házilag készült berendezését: kukta, vasvödör, rézspirál kombót. Először még sikerült meglehetősen fogyasztható nedűt előállítanom, ám amikor most ismét megpróbáltam az lett a vége, hogy egy meglehetősen kék folyadékot sikerült előállítanom. Fölidézve tanulmányaimat arra jutottam, hogy a lepárlott folyadékan több a réz(gálic), mint az kívánatos lenne. Úgy gondolom, a (spirál)csövet kellene kitisztogatnom, de nincs rá ötletem, hogyan. Lehet, van olyan vegyszer, tisztítószer, ami ezt a problémát megoldja? Ma próbáltam forró vizes átmosást, de még az utolsó is igen szép - bár már világoskék - színű volt. Tudom, hogy a szervezetnek szüksége van bizonyos mennyiségű rézre, de ezt a szintet kicsit túlzónak találom. Kérem a hozzáértők szíves tanácsát!