b.gina Creative Commons License 2013.02.12 0 0 57139

Lut. szakasz a peteérés utáni szakasz. Általában 14 napos, de van akinek sokkal rövidebb. Az hogy peteérésed pontosan mikor van azt csak ovuteszttel vagy inkább folyamatos ultrahanggal lehet kimutatni. (MÉg az ovuteszt se tuti, mert magas LH-nál ugye nincs értelme) De már a hőgörbe is sokat segít, hogy magadnak nagyjából belődd :)

A nyák semmit nem jelent, az peteérés nélkül is szokott lenni, szóval arra ne támaszkodj nagyon.

A progi szint mérés nagyon trükkös dolog, fontos hogy a megfelelő napon legyen levéve, mert iszonyatosan gyorsan tud változni a szint.

Ezért szokták javasolni néha a gyakoribb vérvételt, nekem lehet lesz nyáron olyan hogy peteéréstől mensiig naponta vagy 2 naponta vérvétel hogy be tudjuk lőni hogy hol van progi csúcs, mert nem egyértelmű a ciklusom a dokinak... :(

 

Én megkérdeztem az endokrinológusom legutóbb a barátcserjéről, nekem nem ajánlotta hogy szedjem, mert így is érdekes a ciklusom, és ha most elkezdem szedni, akkor lehet hogy csak ront rajta. És akkor nem fogjuk tudni a következő vérvételeknél hogy most a változás minek tudható be.

Előzmény: Szeleszte (57138)