prs Creative Commons License 2013.02.10 0 0 31050

Megvettem a Tarjányi bicskát (közép náder, diófa markolat, alpakka baknik), aki kapta, annak is tetszett, szóval siker.

Csak információnak: Tarjányi még mindig árul Szegeden, a Mars téri piacon, szombat délelőttönként.

-----------------------------------------------

Viszont megfertőződtem. :-)

A náderen kívül tetszett Tarjányi bácskai görbéje, de azt ő csak szénacél pengével csinálja. Én meg rozsdamentest szeretnék.

Olvasgattam, és a Révész honlapon található szakdolgozatból kiderült, hogy a bácskai görbe ugyanaz, mint a maskara, csak ki hogy hívja.

Révésznél pedig mindig a maskarák tetszettek. :-)

 

Így ki is néztem egy kisközép maskarát, kétbaknisat, csak a markolatban nem tudok dönteni.

Nekem mindig a fa tetszett, az agancsot nem szeretem, nekem az a szép, ha sima, és nem ragad bele ez-az. (A szarura jobban vigyázni kell, és drágább is a többinél.)

 

Viszont a csiszolt agancs komolyan gondolkodóba ejtett. Jobb az, mint a fa? (Nem áztatnám vízben, de nem tervezem éppenséggel vattába csomagolva tárolni sem ;-).) Úgy tudom, sárgul - legfeljebb jobban passzol majd a réz baknikhoz - , viszont tovább tart.

 

Révésznél a fa milyen fa? Ami éppen van? (Tarjányinál így volt, a diófán kívül volt okumé, meg még valami nem trópusi, már nem emlékszem.) A "fa" vagy trópusi fa is mindegy nekem éppen.

 

Előzmény: prs (29875)