karban79 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 30956

Üdvözletem Mindenkinek!

 

1998 ban Szilvásváradon vásároltam egy kisméretű, "egyszerű" vadászkést, bőr tokkal. A különlegessége az volt, hogy a pengéjébe "arannyal" (mielőtt mindenki röhögőgörcsöt kap, arany színnel) a Szilvásvárad felirat volt gravírozva. 12 éven kersztül őrízgettem, használtam, nagyon sokat hordtam, de azért vigyáztam rá. Ennek ellenére (hogy, hogy nem, 12 év után) teljesen elvesztette az élét. Elvittem egy magát "késes-köszörűs mesternek" hírdető, évek óta üzletszerűen ezzel foglalkozó késélezőhöz.

700 forintba került, milyen jó ár ez azért, hogy újra régi fényében pompázzon a "kicsikém"!

Gondoltam egészen addig, míg kézbe nem vettem...majdnem elsírtam magam...a "MESTER" se szó, se beszéd, lepolírozta a feliratot!!! Köpni nyelni nem tudtam, inkább kijöttem az üzletből, nehogy valami kárt tegyek.

A késem "elértéktelenedett", túl adtam rajta. 1 évtized emlékét pár másodperc alatt letörölte a "MESTER". Azóta mindent magam élezek...

 

Az lenne a kérdésem, hogy valaki ráismert-e a késkészítőre, "praktizál-e" még, ha igen, hol lehet elérni. A késről sajna fényképem sem maradt.

 

Előre is köszönöm a segítséget!!!