VTS Tibi Creative Commons License 2013.01.31 0 0 50072

Elég érdekes a szintjelző az összes Xsara-ban. Igazából én mindig a napiszámlálót nulláztam le, és tudtam hogy nagyjából mennyi km-t tudok megtenni hogy lemenjen a szint negyed környékére. Bár igazából nekem csak a teli és 3/4 közötti részben volt pontatlan.

 

A megtehető kilométer pedig tankolás után soha nem azt fogja mutatni amit tényleg menni is tudsz vele. Gondolj bele, az autó menet közben is az alapján jelzi hogy mennyit mehetsz még a tankban lévő üzemanyaggal hogy mennyi a pillanatnyi fogyasztás. Pl. elindultam télen -10°C-ban jéghideg autóval, kiírta hogy mehetek 200km-t, a pillanatnyi 7l körül volt. Mentem vele egy keveset, a motor felmelegedett, és lement a pillanatnyi 4-5l-re, ezzel együtt szépen kúszott fel az az érték is amit jelzett hogy még mehetek a tankban lévő üzemanyaggal.

 

Tankolás után az autó még lehet azzal az értékkel számolna, mint ami a tankolás előtti pillanatban volt, de már mondjuk tele tankkal. Hagyni kell neki egy kis időt hogy kiszámolja a "pontos értéket". 

Előzmény: Volgye (50070)