FormuLaci Creative Commons License 2013.01.29 0 0 38447

Bocsánat ha off vagyok, igaz HÉV-vel kapcsolatban jöttem ide. Véletlenül bukkantam erre a topicra, mert kutakodtam a jegyárak irreális volta miatt a neten.. Nem nagyon tudom ki az aki ebben a témában igazán otthon van, de leírom azért.Mentem Kerepesre néhány napja, s megdöbbentem, hogy a 12 kilométeres útra kétszer kell jegyet vennem, s összesen 600 ft a vége (350 vonaljegy + 250 kiegészítő)!  Döbbenetes, mert a MÁV egy ugyanekkora szakaszon 310 forintba kerül, tehát kb a felébe. Nem mondom, hogy nem értem hogy a külső szakasz az más tészta, de ez akkor is túláras dolog, s már jobban kijövök, ha autóval járok, komolyan mondom. Nem beszélve ha ketten megyünk, akkor már számolni sem kell, melyik éri meg jobban. Döbbenetes, mit megtehetnek, hogy egy 12 km-es szakaszt, ilyen-olyan számítgatásokkal variálással duplán szednek be. Vonattal ebből az összegből Martonvásárig elutazom, azaz csak 540 forintból. A másik döbbenet, hogy a HÉV-en a fent említett összeg akkor is ennyi, ha Cinkota-Kerepes 5 és fél km-es távot utaznék. Egy ilyen távolság vonattal 250 Ft. Ki az aki ezért felelős? Mert a HÉV-en megszűnt az 5 km-es menetjegy, s így lett ez a förtelem összeg.