oimuka Creative Commons License 2013.01.26 0 0 1687

Jaj isten ments:) Csak közben fórumozok még valahol, és ott ajánlott valaki, hogy 100 Hz alatt semmiképp ne vegyek készüléket. Rákerestem mi is az igazság ezzel a "Hertz" históriával, és gondoltam megosztom itt a fórumon, hátha valakinek még szüksége lehet rá.

Pár perce átmentem egyik szomszédomhoz, akinek LCD tv-je van, annyit tudott megmondani, hogy LG márka , semmi alegység. Ám siralmas a tv-adások  a minősége, pedig digitális adás van a szolgáltatónknál. Ő az antennakábelre fogta, de engem valahogy nem győzött meg. Nálunk hagyományos CRT tv-n (Panasonic, 12 éves modell), minden adó tükörtiszta. Esetleg nem állította át a tv-jét a digitális vételre? Ha megveszem a "méregdrága" led tv-t és még olyan minősége sem lesz, mint a hagyományos tv-nek, akkor minek a HD? Felhívtam a szolgáltatóm és azt válaszolta, hogy a digitális kábelhalózatunkon fogható 65 adóból csak 9 HD. Ahhoz, hogy HD-ben nézhessem valamelyik adót (ami persze HD-ben sugároz) elég egy ilyen DVB-C tunerrel ellátott tv vagy kell még valami tartozék is?

Előzmény: nicko (1686)