DVB Creative Commons License 2013.01.19 0 0 12272

Tegnap az EC275 Hasek Prágából 15 perc késéssel indult (éjjel esett kb 10 centi friss hó). Kihasználtság jó 30% - Brnoig, onnan 75-80% Brnoban, Pozsonyban majdnem teljes utascsere. Párkányban késett Slovanra vártunk, Verőcén kereszteztünk a másik Hasekkel Vácon 14.28-kor szálltam le.

 

Volt egy JLV-s fejezet is, Pozsony után beterveztem az ebédet. Eleve azzal fogadott a pincér (félmeleg stílusú), hogy technikai okokból csak sonkás-tojásos rántottát tudnak adni vagy csirkeragut krumplival. Rendben legyen a második. Kértem egy alkoholmentes sört, sajnos épp nem volt. Gambrinus sem volt, csak a jóval drágább Budvar. Rendben akkor legyen 1. Amig vártam - hozott egy tavaszi levest (kis kelbimbó, zöldborsó) mondván ez ajándék, amiatt, hogy nem megy a konyha. Utána ismét visszajött, hogy elfogyott a krumpli piritóssal, szendicskenyérrel jó lesz-e. Mondtam igen. Kihozta, gombával, hagymával volt összesütve csirkemell. Kis mustárral, kethucppel elég elfogadható volt. (Közben mellettem valaki megkapta a svickováját, knédli helyett részben főtt krumplival). Ittam még egy sör, elég pozítív volt, hogy próbálkoztak szolgáltatni, még ha nem is ment a konyha. Fizetéskor azért jött a feketeleves - szokás szerint meg szoktam kérdezni, hogy kajajegyet elfogadnak-e (cseh kibocsátású és a JLV mindenhol elfogadja) a válasz persze NEM volt. Cash is king. Itt jött a második meglepetés, a csirkeragu a számlán már mint pisztráng filé jelent meg, ami persze a   legdrágább főétel az étlapon. Így 281 koronát számlázott. Elnézegetve a menüt, a leves nem volt ingyen ez alapján, mivel a csirkedarabos ételek 130-140 korona körül vannak. Mindent összevetve majdnem sikerült elégedett vevőként távozni, de a távozáskori lehúzásért (és a kajajegy miatt) megy a levél majd a JLV-nek és a CD-nek mint megrendelőnek. Tudom én, hogy Kelet - Európa még mindig, de akkor is. Amúgy ez is franchise-os étkező volt - nem ajánlom. Főleg hogy ilyen felkészültséggel indult el Prágából.