arvaiz69 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 50622

Sziasztok! Tegnap voltam fát venni a tüzépen. Sajnos elég vizes, ugyan válogatam, de mégsem vagyok elégedett a minőséggel. Sok benne az apró görcs! Ma kivittem a műhelybe a körfűrész gépemet. Épp itt volt az ideje, hogy kipróbáljam. Az újabb gyerekszék projekthez fűrészeltem össze a fát! Természetesen a vizes vából, mert szinte az összes száraz fábol kifogytam. A vezetőt beállítottam a körfűrész koronghoz képest! Meglepődve tapasztaltam, hogy a fűrészkorong nagyon szépes vág, teljesen sima felület ad. A deszkákat erölködés nélkül fűrészelte.  Az egyik 4 méteres pallót is felfűrészeltem, és a fűrészgép motorja szépen vitte azt is, annak ellenére, hogy a fa vizes volt! A Ja és annyit még, hogy a fűrészkorong egyszersem égette meg a fát.  Én a fűrészgépre nem szereltem fel a lézeres irányzékot, és a felső védőburkolatot sem. Így a fenti védőburkolatba épített porelszívást sem tudtam működtetni. A forgácselszívó csak a fűrészgép alján lévő kivezetésből tudta a forgácsot szívni. Így nem hatékony a porelszívás! Az első deszka fürészelése után, szemüveget kellett vennem, mert a szemembe nyomta a fürészport. Hat nem volt kellemes.  Ezt követően a fürészpor már nem ment a szemembe, de hajam, a ruhám teljesen fűrészporos lett. Azt hiszem a legközelebbi használat előtt felszerelem a felső elszívór is! Mikor összefűrészeltem a fát, bevittem a kazánházba, a kazán tetejére, kicsit had száradjon! Az első alkalommal történt fűrészelést követően a fűrészgép olyan fűrészporos lett, mintha évek óta a műhelyben szolgált volna! Rakok fel pár képet! Ja még annyit, hogy az első használat után nagyon megvagyok a fűrészgéppel elégedve! Csak ajánlani tudom mindenkinek, 33.000 Ft-ért ajándék volt, ráadásul + 2 fűrészkorong van hozzá. A szolnoki Aldiban szerintem még van!

Ez a vizes fa! Így tárolom. 

Ez pedig a megmaradt száraz fám!

És a fűrészgép!

Ilyen sima a felület fűrészelés után!

És a száritás a kazánházban!