Törölt nick Creative Commons License 2013.01.11 0 0 49872

Sziasztok!

 

Találkozott e esetleg valaki már hasonló problémával esetleg..? Xsara 1.4B ( 1999)

Egy ideje észrevettem,hogy a légzsák viszajelző lámpám menetközben időnként kigyullad és folyamatosan világít 20-30 mp-ig.Először nem foglalkoztam vele,mert a XASOm-ban is ezt csinálta ,ott az ülés alatt egy csatlakozó nem volt tökéletes,gondoltam itt is ez lesz a probléma,majd megnézem .De nem ez a gond...észrevettem,hogy olyankor az első lámpák fénye is erőssebb és a fűtőventillátor is gyorsabban forog..Mivel a probléma nem folyamatos jellegű,van úgy hogy egy hétig sem jön elő,gondoltam bekötök fixen egy multimétert a töltőfesz ellenőrzésére..Nos ez alap esetben normális értékeket mutat,indítás után felmegy úgy 15,8V -is majd szépen a 14,4-15V között marad.Amikor ez a hiba előjön akkor felmegy 16V fölé,sőt 20,1V is volt már!De ezt egyenlőre rendszertelenül és ritkán csinálja. A fesz szabályzó lehet a ludas vagy van valami más oka esetleg? Nem akarok sokáig így járni vele,nehogy az akksi is elszálljon...