bagyip Creative Commons License 2013.01.11 0 0 49866

Sziasztok!

 

Olyan nyűggel fordulnék hozzátok,hogy van egy Xsara II-s 1.6 16v kocsim. Reggel első indításnál hűvösebb-hidegebb időben mindig vissza fullad. Hozza a szokásos remegős alapjáratot bár azt már évek óta csinálja. Az elmúlt időszakban elkezdte, hogy nagyobb fordulaton vagy nagy gázpedálállásra nem sok erő van benne. Lemértem 0-100km/h  18-19mp ami egész 120-as skodás :D Kis fordulaton való közlekedésnél nem észrevehető csak ha erőlködne a motor. Végsebesség kb 150 de csak nagy kínok árán és 130-nál kb 9 litert eszik az eddigi 7 helyett. Az már csak hab a tortán ,hogyha pörög a motor fordulaton és kiveszem üresbe az alapjárat közelében nem lassítja le a ford.szám esését hanem átesik az alapjárat alá mintha le akarna fulladni és onnan ugrik vissza 800 körülire. Nem tudom mi okozhatja ezeket.Szerintem ez szép lassan kialakult dolog csakhát minden nap vezetem és szerintem egyre jobban hizzászoktam a folyamatos gyengüléshez. 7 éve van nálam a kocsi 140.000km-van benne. Valakinek valami ötlete? Köszi a segítséget.