Gabszii Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44663

Köszi a vélemyét, nagyjából én is erre jutottam, mint amit te leírtál, hogy a kéményen kár lenne spórolni, mert a kicsi huzattal sok mindent nem tudok kezdeni, de a nagy huzatot könnyebb visszavenni.

A fa elméletileg mindig száraz lenne, mert úgy van kialakítva a fatároló, hogy egyik évben az egyik oldalból használnám a fát, addig a msik szárad, majd fordítva. Ha egy év kevés lenne a száradásra, akkor még van helyem, hogy egy évvel meg lehessen hosszabbítani a száradási folyamatot.

A lemezkazánon én is filóztam már, szóval nem lenne életbevágóan fontos az öntöttvas, de mint írtam, laikusként mindenféle tapasztalat nélkül úgy gondoltam, hogy ha az öntvényt veszem, akkor nem lehet gond, bármit égethetek benne, akár kokszot is ha úgy adódna. Amúgy ezt a Maximus 5 tagos 35 KW-os kazánt most meg tudnám venni 129900 Ft-ért + 10000 Ft szállítással, azaz ~140.000 Ft-ért, ennyiért ennél olcsóbb lemezt sem nagyon kapok.

De minden véleményt meghallgatok, mert a tapasztalat a legnagyobb tanítómester... ebben meg ti vagytok otthon.

Amúgy lemezkazánból mit ajánlanál?

Előzmény: lala1961 (44660)