qwycx Creative Commons License 2012.12.29 0 0 10591

 

Sajnos probléma a nyelv.

Ahogy írtam az oda-vissza fordítás miatt nem igazán értelmes az eszmecsere.

Eleinte próbálkoztam. Volt is válasz. Írták örülnek, csak így tovább, de magára a kérdésre nem volt igazi válasz.

 

Persze én voltam a hibás. Konok idős vastagnyakú kálvinista lévén (69) nagyon nehezen láttam be furcsa logikáját a programnak. Nekem egy Kati óvodáskorom óta lányt/nőt jelent. Egy Józsi csak fiú/férfi lehet. Ha meg nemet vált, nevet is váltani kell. Törvény is így rendelkezik.

Törvény rendelkezik a törvényes/törvénytelen családnévadásról is. Miért nem lehet ezt elfogadni?

Azt simán elfogadják, amikor egy házassági bejegyzésnél ahol egy rublikában vannak a szülők, és én döntöm el ki az apa, és ki az anya.

Ott jó a döntésem?

Egy lentebb található 9984-es hozzászólással most is teljesen egyetértek.

 

Persze a legnagyobb bosszúságom az értékelés. Nem egységes.

Mostanában például meghalt egy X-né X Mária, elfogadja, hogy NŐ. Ugye a házastársa X Pál biztos Férfi.

Következő oldalon meghalt X Józsi elfogadja, hogy Ő csak egy ismeretlen nemű valaki hisz a házastársa is csak egy ismeretlen nemű X Erzsébet.

Következő oldalon meghalt egy X Károly. Házastársa egy X-né X Éva, ugye Ő biztos Nő. Na most milyen nemű X Károly?

Aztán van hogy egyszerűen nem veszik figyelembe a X-né-t, és kész.

Az értékelő hol így, hol úgy dönt. Látatlanba előre nehéz követni, ki hogy fogja gondolni.

 

Mondták a Tihanyi téren „nem kell vele törődni".

Pedig kéne. Majdan ha majdminden működni fog (már a keresés) ezek a hibák igen le fogják rontani a kereshetőséget. Már most is igen sok szörnyűség van a keresőben. Minden elírás, hiba, kifelejtett betű csak az adatlapokat sokszorozza.

Igaz ezt én már nem érem meg, de törekedni kéne a javításra. Na majd a fiatalok.

 

 

Nem panaszkodás miatt írtam. Elég rendesen indexelek. A szörnyűeknek is nekiállok.

Több mint 17.000 adatlapnál tartok (nem dicsekvésnek szánom).

 

Ez dicsekvés.

 

 

 

Üdvözöl Qwyc a tizedik

Előzmény: Prelleg (10588)