qwycx Creative Commons License 2012.12.28 0 0 10587

Nem tudom hogy erre a fórumra gondoltál e?

 

http://libraryoffamilysearchindexinfo.freeforums.org/hungarian-language-project-information-section-f73.html 

 

De szerintem csak Új-év kezdődik rajta.

 

Pedig igen elkelne egy magyar nyelvű fórum az indexelőknek. Akár ez is, akár valahol ebben a fórumban.

 

Itt az a baj, hogy (szerintem) az ide-oda fordítgatás miatt szinte érthetetlen lesz a szöveg.

 

Pedig ahogy elnézegetem, van néhány igen nehéz probléma az indexelési utasítás értelmezésével. Nekem is van.

Pl.

Nemek, évszámok, aposztrófok (hosszú- rövid-elmaradt),

Aztán meg néhány furcsán írt betű (u-n, a-o) értelmezésével.

Nem beszélve a nyilvánvaló elírásokról (egy lapon lévő három ugyanazon családnév háromféle írásáról, melyik lehet az igazi).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

 

Ráadásul a választott bírótól függő (pontszázalék) szerencsétől. Ha (gondolom) magyar anyanyelvű jut, 100%-os az indexelésem. Ha meg nem akkor amennyi. Pedig egy kézírásos bejegyzésnél ötféleképp írható JULIANNA mind csak JULIANNA lehet (bármilyen tájszólásos is a környék). Aki nem tud anyanyelvi szinten magyarul, az bármilyen lelkes, nem igen érti írott/íratlan szabályainkat.   

 

 

Előzmény: Prelleg (10584)