Canoff Creative Commons License 2012.12.24 0 0 4027

[D-Link DIR-600 / WPA2 titkosítás beállítása?]

 

 

Sziasztok!

Kinek ismerős a D-Link DIR-600 Wireless N 150 router? (Vagy csak úgy általában a wifis D-Link routerek?)

 

Minden szép és jó, de nem tudom rajta beállítani, hogy WPA2 titkosítást használjon. Lehet, hogy nagyon sügér vagyok hozzá, de valami nem stimmel vele.

Már az gyanus volt rajta, hogy wifi titkosításoknál csak WPA/WPA2-ő szerepelt a legördülő listában, és nem külön WPA és külön WPA2, de gondoltam, hogy olyan nem lehet, hogy egy mai router nem tudja a WPA2-őt, hiszen a specifikációjában is szerepel. (A 4 éves kínai TP-Linkem persze tudja!)

 

Szóval beállítottam WPA/WPA2-re és mit láttam az elérhető wifi-k listáján? Minden router WPA2-őt használt a házban, egyedül az enyém sima WPA-t. Aminek nagyon nem örülök, mert a szüleimnek vettem karácsonyra, vissazvinni már nem tudom, és tudtommal a régi WPA titkosítás könnyen feltörhető.

Ráadásul ez B5 hardver verziószámú, amin jelenleg se az OpenWRT sem a DD-Wrt nem működik...

 

Aki tudja erre a megoldást, kérem írjon!

 

Köszönöm!

 

(Ja a D-Link-nél már több, mint egy hete az összes technikai ember szabadságon van. Választ sem telefonon, sem emailben nem kaptam (Azért lehetne egy ügyeletes, vagy legalább emailben vakkanthatnának valamit)).