szegedi_lány Creative Commons License 2012.12.12 0 0 57028

Addig mesélek én.;) Visszavittem a terheléses eredményt, és az volt a doki véleménye, hogy nagyjából stagnálok, tehát bár direkt pozitív hatása van a Meforalnak a tüneteimre, de a labor eredményekre nem hatott. Így lecsökkentettük a 2*fél szemet napi 1.szeri adagra, és mellette kapok férfihormon csökkentő gyógyszert, meg pajzsmirigyre ható gyógyszert. Ez utóbbi fura, mert a TSH-m labor szerint rendben van, de a hajam valamitől mégis hullik:(

2-3 hónap múlva kell mennem újabb kontrollra, újabb terheléses eredménnyel, hogy lássuk, most hat e a kezelés. Nem tudom elhessegetni a gondolatot, hogy remélem a kísérletezgetésnek nem lesz negatív hatása, pl jól meghízok majd vagy ilyesmi, de nincs más választásom, egyelőre bízom a dokiban. A gyógyszernek rendeznie kell a ciklusomat-ez mondjuk gyors visszaigazolás lesz a kezelésről, mert ha nincs "spontán menzesz",akkor azonnal megyek is vissza. A pajzsmirigy gyógyszerre meg az újabb TSH kontroll, és a hajhullás fog indikátor lenni, remélhetőleg ha nem ez a gond, akkor 2 hónap alatt túl nagy kárt nem okoz. :-Z

 

Kíváncsi lennék, van e valakinek hasonló kezelésről tapasztalata..

 

A PCOS diétát, és a mozgást azért tartom továbbra is,immár az 1*fél szem Meforal mellett.

 

Rákérdeztem a 60"-es terhelés létjogosultságára, és azt válaszolta, hogy csak kórosan sovány nőknél szokta nézni, egyébként nem nagyon informatív, illetve nem mindenkinél a 60"-ben a legmagasabb a cukor és inzulinszint, így önmagában a 60 "-es értékről nem tudni, hogy csúcspont, vagy felfelé/lefelé ívelő érték-e.

 

 

Előzmény: b.gina (57027)