treg Creative Commons License 2012.11.26 0 0 49068

Hali! Régen jártam már erre, és most olvasgatva a bejegyzéseket megakadt a szemem a váltóproblémádon. 1-2 éve én is írogattam emiatt, a promléma kb ugyanaz volt, mint amit leírsz. Én is váltóolaj cserével kezdtem, de nem változott semmi.. a pattogó hang is volt néha, mintha kavics verődne az autó aljára.. 1-2-3 ban darált, aztán ha fordulaton volt a motor, elhalkult, alapjáraton nem nagyon lehetett hallani. így elsőre, ahogy leírtad nekem nyelestengely-csapágy problémának tűnik, ami miatt nem lenne érdemes az egész váltót kidobni.. nekem a pattogó hangot a csapágygolyók adták, ahogy hullott szét az egész. A fémforgács a váltóban nekem is megvolt, de egy valamennyi mennyiség normális!!!! A csapágycserét ismerős szerelő oldotta meg (aki csak váltókat szerel), 5000-et kért (nem elírás 5000FT) és a váltó azóta 70000-et futott és még mindig hibátlan!! Éredemes lenne kivenni a váltót és megnézetni, hátha olcsóbban megúsznád a javítást. Egyébként egy ideig én is nézegettem bontott váltókat, 45-65000-ig adták, és állítólag peugeot 306-osban is ugyanaz van, de mivel nem láttam bele egyikbe se, ezért döntöttem úgy, hogy megnézetem a hibásat, hátha. Nekem bejött, szerintem próbáld meg te is, sokat nem veszíthetsz vele. Hozzáteszem nem kizárt, hogy más a probléma, de gondoltam megosztom veled, hátha tudok segíteni.

Előzmény: Alvin_ti4200 (49054)