Grossbau Creative Commons License 2012.11.24 0 0 63259

És tudjátok miért helyezik a parapet konvektorokat mindig az ablakok alá ?

A fenét a jobb hőhasznosítás miatt !

 

Egyszerű szerelési okai vannak. Legalább is az emeletes házakban. Így férhető csak hozzá. Egy normális magasságú szerelő az ablakon való kihajolással elhelyezheti a par. konvektor kivezetőjének külső felét.

A fölszinten néha az első emeleten elmegy a telpítés máshová is, de a fölött nincs létra ami felérne, a darus kocsi meg egy nyomorult konvektorhoz túl drága.

A kivétel se egyszerű. Mikor központi fűtést csináltatam magam bontottam le a régi konvektoros fűtést.

A szerelő csak 2 hónapmúlva jött. Megtanultam flexelni, elbontottam belülről a konvektort, majd gondoltam a parapetet is kiszedem. Hát nem ment. Részben valamivel a szokásosnál magasabb volt a parapet, én meg a szokásosnál alacsonyabb vagyok. Elérni elértem, de erőt már kifejteni nem tudtam az 5. ről kihajolva. A nálam dolgozó festő meg bevalotta, hogy nekie tériszonya van, pedig 1,9 m magas 115 kilós meleák ember volt. Így mit lehetett csinálni ?

Hát betömtem ásványgyapottal és a réseket kifújtam purhabbal. Belülről levakoltam, kivül meg maradt egy ál konvektor kivezetés.

 

 

Te meg vigyázz , hogy a 'bányászat' során nehogy valakinek a fejére essen egy alkatrész vagy a véső /kalapács !!

Előzmény: Fitz (63258)