Medve057 Creative Commons License 2012.11.19 0 0 118

Sziasztok!

 

Nos hát olvasgattam ezt a fórumot és úgy gondotlam megosztom veletek, amit az eledelekről tudok, mert komoly gondokat okozhatnak a rossz tápok. Az én kutyusom több évig élt az átlagos bolti tápokon, azonban egy idő után folyamatos, hosszú idei tartó hasmenése lett, amin az állatorvos által ajánlott, borsos árú tápok sem segítettek. Elkezdtem utána olvasni a dolgoknak, és megdöbbentem, amikor kiderült, hogy az állítólagos gyógytápok, meg jó minőségűnek kikiálltott és drága eledelek is teli vannak állati melléktermékekkel( pata, toll,csőr..), tehát még az a kevés százaléknyi hús sem hús, hanem ezek meg nedvesség. Ráadásul olyan magasan vannak hőkezelve, hogy az összes emésztőenzim kihalt belőlük. Némelyik száraztáp tocsog a mekis zsírban, hogy legyen némi íze az amúgy szinte egészében magvakból álló eledelnek. Nézzétek csak meg otthon az összetevőket. Véletlenül akadtam rá egy remek eledelre, az Amikinosra, ami hidegen sajtolt(tehát nem ölték ki belőle az emésztőenzimeket ) és csupa olyan összetevője van, amit akár emberek is megehetnének. Tényleg remek és másfél-2 hét alatt a kutyusom teljesen rendbejött tőle, azóta pedig sokkal jobb a közérzete mint előtte bármikor :) Jogosan gondolhatjátok, hogy ha ilyen minőségi összetevőkből álló eledel biztosan drága, de semmivel sem kerül többe, mint az Eukanuba vagy Royal Canin, ,mivel nincs mögötte világraszóló és haszontalan reklámok és eladóhelyek tömkelege, aminek az árát a termék árán keresztül a vevőkkel fizettetik meg...

Nekem az Amikinos nagyon bevált, csak ajánlani tudom annak, aki sok szép évet szeretne együtt tölteni szeretett és egészséges kutyusával.