Axióma Creative Commons License 2012.11.04 0 0 8841

Bocsanat, off ebben a topikban, igerem ezzel befejeztem.

Ja, ertelek.

Szerintem en is mashogy ertekeltem, mert en meg 24 eves koromban voltam kint fel evet a finneknel (bar akkor epp nem itthonrol hasznaltam penzt), es azt gondoltam, hasonloan erosen nagykoru a gyerek. Tehat nem kell felhivni a figyelme't, hogy mit hasznalhat es mit nem (en anyuek teljes szamlajara egyetem kezdestol vagy 10 even at teljes jogosult voltam, es ez meg jo is volt nekik annyibol, hogy amit lehetett, ugyinteztem helyettuk - most is en kezelem a netbankjukat).

Masreszt azert nem ertem, mert ha a meglevo szamlahoz lehet tarskartyat kerni, akkor erre a celra letrehozott masik szamlara is - ha a gyerek indokolja a szigorusagot, akkor ugyis ujat nyitnak erre a celra, de mar csak a kulfoldi felvet koltsegek kulonbozosege miatt is sanszos hogy nem a pont meglevo szamla a legjobb bank/tipus. Azon meg ugyanugy annyi van, amennyit eppen felvesz, legalabbis az adott esetben arrol volt szo, nem kartyaval vasarolhato dolgokat kell fizetnie - igy meg nincs mit monitorozni ugyis egyben kiveszi, utana nem tudnak a kartyaval mit kezdeni. Az elkulonitett alszamla szerintem ritka szolgaltatas, bar keresni nem kerestem, de a hasznalt bankok kondilistajat szoktam nezegetni, talan feltunt volna.

De ez csak ahogy en alltam neki a gondolkozasnak.

ON

Előzmény: bombaba (8840)