frankiboy Creative Commons License 2012.11.02 0 0 6519

Eletronyosba a király.A külsőst könnyebb beépíteni,a fagypatronost sokkal nehezebb,nekem meg nincs rá keret.Hol is kezdjem....két éve beraktam egy spy5000-es motor indítós pagert,de a gondom a hideg indításnál nem oldodott meg,aztán a csomagtér nyító funcióval egy diesel webastót indítottam,aztán miután másodszorra szivatott meg a lemerűlt akku,plusz akkuhoz nincs hely,én is az elektromoshoz nyultam,ebböl már 4-5 darabot készítettem már,minden kocsimba volt már a kezdetek óta,ugy hogy van tapasztalat.Régen házat csináltam,mosogép hökapcsoló,bolyler fűtőszál stb...Most már máshogy ...ha valakit érdekel leírom.Ez a legutolsó lett szerintem a legjobb.Citroen evasion-ról van szó,a fűtés vizcső bemenetére lett rákötve sorba egy mosogép fűtő cső,egy kisméretű csőszivattyúval,csak pár fitting,és csökkentö dugót kellett esztergálnom hozzá,kb 4 öklömnyi helyen elfért.A mosogép fűtö egy rozsda mntes cső amire aluba öntött fűtöszál van tekerve,tulfűtés kapcsoló is van a végén.Ez egy sima belselyű csö egy kis szívattyuval aminek szinte semmilyen átfolyó ellenállása sincs.Szóval miután ezt beszereltem,adodott az alkalom,hogy akkor már a kocsitérbe ha ott a 230,akkor innen mennyen az akku töltő,és egy kapcsoló üzemü táp 5volttal a belsö fűtés motort hajtja véddö diodán keresztűl.a lökhárítóba számitógép dugalj kerűlt,vissza jelzövel,elé pedig rugós műanyag fedél,hogy a víz,hó ne mennyen be.Ha meg jövök be dugom a kábelt,reggel egy elemes időzítö bekapcsolja a fűtést,leolvad a szélvéddő,meleg a motor,mig a kávém iszom megnyomom a motor indítóm,mire kiérek a kapuhoz lekapcsol a 2kw-os kisegítő fűtés,a motor duruzsol,lehet indulni. Ja én teljesen a kerítéhez közel állók orral,itt csatlatkozom,ha elfelejteném kihuzni,akkor megteszi ezt ö csak durván,és a postás sem esik el a vezetékben....Pár napja  -4 fokban is bemelegítette langyira a kabint is 1 óra alatt...Most egy áram takarékos levegös szeretnék a összerakni,mert a munkahelyemen nem tudok csatlatkozni,ha esetleg találok űzemképtelen hiányos olcsó levegős webasztót az még kéne.....