Zonka-eu Creative Commons License 2012.10.31 0 0 17571

Kedves Soká!

Nekem is van fent a FB-on csoportom, 3 is, 3 témában..... az egyik teljesen zárt, oda kizárólag kézművesek, alkotók jöhetnek és programszervezők....

de jogot adtam anno mindentagnak, hogy bárkit beengedjenek. Így ott is előfordult, hogy felhígult. Ezért mára már csak ketten vagyunk adminok ott....

a napokban tervezem a szűrést és szűkítést én is.

Hogy jó-e, hogy egy csoport teljesen zárt? Jó-e, hogy nagyobb az ellenőrzés?

Ó, igen

a zárt csoport tagjai között belső információk tömegét lehet tenni, olyat, ami nem tartozik a nyilvánosságra.

A véleményem.... ha valaki nem követi egy csoport életét pár hetente sem, akkor minek is kell egy csoportnak tagja lennie?

Az inaktív tagoknak a hobbi csoportokban a helyük.... igaz, ott kevesebb a műhelytitok, kevesebb a magántitok, és a kutyát nem érdekli, valóban értékeset alkottál-e, örülnek, ha pörög az oldal és van új látni (dicsekedni) való.

És igen, az iwiw hiába küzd, az már elhalt..... már akinek esze van egy csepp is, és túllép az "én magyar vagyok, magyar oldalon" c. önérzeteskedésén, az máshová megy. Mondjuk a network-re, ami szintén magyar akár.... Igen, az index is csak fel-feléled hamvaiból.... de valamivel életképesebb (mert más) mint az iwiw. De még van más, életképes oldal is, ami magyar.....

Sőt, az nlc-n is rengeteg topic van, rengeteg taggal, és ott sem kéri senki az aktivitást....

A FB pedig még sokáig élni fog a twitterrel, a G+ -al, a Yahoo-val, amultiply-al és más nemzetközi oldallal együtt..... ugyanis az valóban a világ bármely országából vonzza a tagokat.... ott tudsz marketingezni is, nemcsak fent lenni, és magánkapcsolatokat építeni....

ennyi.

a drótékszer-készítés csoport a FB-on pedig mára egy igazán működő, szakmai és magán kapcsolatokat szűk körben ápoló csoport lett...... lehet tag bárki, aki elfogadja, hogy itt aktívnak kell lennie.... de csak akkor, ha bemutatja, hogy tényleg drótos.

egy-egy új tag felvételekor az egész csoport dönt és a több admin közül egy a döntés értelmében beengedi, vagy elutasítja a jelentkezőt....

No? még valaki? Kérdés? Észrevétel?

Előzmény: Soká (17568)