canonfan_448 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 10353

"A képre visszatérve nem lehet, hogy a szülőknek nem csak az apjuk neve van odaírva, hanem az anyjuké is? Csak mert mint ha én látnám ott (az azóta kikeresett) Chmelik Veronika nevét is, aki Bartos Jakab felesége volt."

 

Ott vannak a nagyik is - írtam is. :-)

Weronika Chmelik és Weronika Minarz. (jahogy ezt nem írtam) :-)

 

"HOgy a túróba lehet ezt az írást megtanulni kiolvasni???"

 

Pasz.

Jó kérdés... csak azt tudom leírni, hogy nekem hogyan "sikerül" boldogulni vele.

Nem biztos, hogy nálad működni fog.

Azt nem állítom, hogy folyékonyan olvasom, de eddig - azokat amelyek kellettek -, az összes gót bejegyzéssel boldogultam. (mintegy 150-160 db eddig).

 

Nem kell parázni.

Meg kell tanulni először a latinhoz képest máshogy írott de gyakori betűket (e, r, a, z, s, c, h, p, b, d, f, stb.... stb...)

Ezt nem úszod meg.

Ha a fenti tanulás megvan, a keresztneveket szép lassan gördülékenyen kezded olvasni. Ez azért arra jó, hogy gyorsan keress a bejegyzések között. A családnevekkel nagyobb a szívás, az nem fog hamar menni.

Gyors sikerre ne számíts.

Ha más sokat elolvastál, egyre könnyebben fog menni... lassacskán a csúnyább bejegyzések is.

1 év múlva pedig az 1700-1730 között írottakat is folyékonyan fogod olvasni, olyanokat is amelyektől most lefordulsz a székről és el nem képzeled, hogy ezt is lehet. Lehet. :-)

 

Ugyanúgy működik a dolog ahogy a magyart is olvasod.

Az agyad szavakat ismer fel a bejegyzésen. (egy idő után) Tehát most gótból általános iskola első osztályos vagy.

 

Most őszintén, nem gyönyörű? :-)

http://matriky.archives.cz/matriky_lite/pages/zoomify.jsp?eventPg=%3E&pageTxt=250&entityRef=%28^n%29%28%28%28localArchiv%2C^n%2C%29%28unidata%29%29%28867%29%29

De. :-D

Előzmény: rkyra (10352)