zsolt4593 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 14744

Mellékesen lenne egy kérdésem egy Quantum mx 45-ös rotakapával szenvedtem idén a földműveléssel.A Gép jó tulajdonsága tudtomal az lenne hogy lenne jó rendes alapjárat és max gázon is rendes fordulat.Ehelyett folyamatosan alapjáratól kezdve Max gázálássnál is szabályozgatott elég erőteljesen(pillangószelep alapjárati helyzettől végálásig tudott csapkodni.)

 

Ha jól értelmeztem akkor ez a regulátor szabályzás úgy működne hogy adott fordulaton tartsa a motort pl 3000RPM.
Namármost nekem a quantumnál(Briggs motor 4,5Le tudtomal) a blokkból kijövő regulátor(röpsúlyos/olajszóró fogaskerekes) verzióm van.Ennek a tengelye kijön a blokkból rá egy karra,a kar egy rudazattal van összekötve a pillangószeleppel.A pillangszószelep pedig egy rugóval van összekötve a gázadagoló részel.

Alapjárat ennél a tipusnál a pillangószelep kitámasztásával történik egy állítócsavarral(mellékesen úszóházas karbi nem a tankos féle)
Van egy minőségcsavar és enyi.

A gázadagoló résznél pedig egy szabályzó csavar,amivel a rugó feszességét tudom állítani.
A problémám az lenne hogy a rugóerő megvan mégis rászabályoz a motor a gázra nem tartj a fordulatot.
Rájöttem véleményem szerint a Blokkból kijövő tengely és a rajta elhelyezkedő kar állásával lessz a baj(fellazult a csavar)Viszont nemtudom a kijövő tengely állását hova állítsam be a karhoz képest.